Gorące XVIII Mazowieckie Dni Rolnictwa.

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku zorganizował w dniach 10 i 11 czerwca 2017 r. XVIII Mazowieckie Dni Rolnictwa połączone z Mazowiecką Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Przyciągnęły one nie tylko głównych zainteresowanych rolników  z rodzinami, ale także tysiące mieszkańców Mazowsza.
Oddział Poświętne zaprezentował nowoczesne technologie uprawy roślin rolniczych oraz kolekcje odmian na polu doświadczalnym o powierzchni prawie 20 ha. Pracownicy przygotowali poletka demonstracyjne z kolekcją 418 odmian roślin uprawnych.

Na Mazowieckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, oceniano jałowice i krowy w 7 kategoriach a wystawa klaczy zgromadziła konie rasy zimnokrwistej, śląskiej, małopolskiej, huculskiej, konik polski oraz polski koń szlachetny.

Od lat atutem wystawy jest bogata gama nowoczesnego sprzętu rolniczego: ciągników, maszyn i urządzeń oraz środków niezbędnych nie tylko w produkcji rolniczej.
W XVIII Mazowieckich Dniach Rolnictwa i Mazowieckiej wystawie Zwierząt Hodowlanych wzięło udział ponad 400 wystawców.

Atrakcją wystawy były XXII Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami, pokazy woltyżerki, kaskaderskie pokazy jazdy ułanów w strojach z czasów Księstwa Warszawskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki.

Mazowieckie Dni Rolnictwa to także doskonałe miejsce do zaprezentowania szerokiej oferty naszego banku, a także do zwyczajnych spotkań z naszymi obecnymi i potencjalnymi klientami. Nasze stoisko jak co roku odwiedziło wielu zwiedzających. Pracownicy mieli okazję zaprezentować m. in. szeroką ofertę kredytową zwłaszcza z obszaru finansowania działalności rolniczej.

Nasz Bank po raz siódmy był obok Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku, Nadleśnictwa Płońsk oraz Gminy Naruszewo współorganizatorem VII Turnieju Ekologicznego W tegorocznej edycji Turnieju, którego celem jest popularyzacja wiedzy przyrodniczej i ekologicznej wśród dzieci i dorosłych, uczestniczyło 10 drużyn. Partnerem VII Turnieju była firma PGNiG Termika

Konkurs składał się z 3 etapów. Pierwszy z nich to rozgrywki sprawnościowo-intelektualne. W drugim etapie uczestnicy odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania, na kole fortuny, z zakresu ekologii i sozologii. Rozgrywką sprawnościową na czas był bieg w workach. Trzeci etap „eko-kalambury”, który polegał na odgadnięciu przez uczestników nazwy zwierzęcia leśnego naśladowanego przez wytypowaną osobę z drużyny.
I miejsce zajęła drużyna „Woźniak” z miejscowości Niedzbórz, II miejsce – drużyna  „Klimkowski” z miejscowości Humięcino-Andrychy, III miejsce – drużyna  „Ruda Grażyna” z miejscowości Skrzeszew, IV miejsce – drużyna „Fac” z miejscowości Rzy, V miejsce – drużyna „Krajewscy” z miejscowości Płońsk, VI miejsce – drużyna „Pędzące toporki” z miejscowości Lasocin, VII miejsce – drużyna „Świat” z miejscowości Płońsk, VIII miejsce –drużyna ,,Olszewscy”  z miejscowości Drożdżyn, IX miejsce – drużyna „Długołęccy” z miejscowości  Milewo, X miejsce - drużyna „Górniccy” z miejscowości Zaborowo.
Wszystkie drużyny zostały nagrodzone. Nagrody ufundowali: PGNiG Termika – główny sponsor, Nadleśnictwo Płońsk, Bank Spółdzielczy w Płońsku oraz Gmina Naruszewo.

Powrót