Akcja nakrętka

Nakręcamy pomoc potrzebującym!

Wspólnie z Żoliborskim Stowarzyszeniem „Dom-Rodzina-Człowiek” zorganizowaliśmy akcję charytatywno-ekologiczną „Nakręcona AKCJA w BS Płońsk”.  Nasza inicjatywa ma na celu prowadzenie regularnej zbiórki plastikowych nakrętek, z której dochód w stu procentach zostaje przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym. Zbierając nakrętki nie tylko pomagamy innym, ale również chronimy środowisko naturalne.

Jak już wielokrotnie się przekonaliśmy każda mała plastikowa nakrętka może zdziałać cuda!

W placówkach Banku Spółdzielczego w Płońsku znajdują się specjalne pojemniki, do których możesz wrzucać plastikowe nakrętki. W naszą zakręconą akcję angażuje się coraz więcej osób w różnym wieku i z różnych środowisk. Nakrętki zbierają dzieci w przedszkolach, uczniowie w szkołach, pracownicy w firmach, supermarketach, gabinetach lekarskich, a nawet w Urzędzie Miasta. Są z nami znajomi znajomych i przyjaciele przyjaciół. Wszystkich nas łączy jeden cel – pomoc potrzebującym.

Zebrany surowiec przekazujemy Fundacji - Żoliborskie Stowarzyszenie „Dom-Rodzina-Człowiek”, która oddaje zebrane nakrętki do firmy skupującej tego rodzaju plastik. Za uzyskane pieniądze ze zbiórki plastikowych nakrętek dokonujemy zakupu wózków inwalidzkich, protez, itp. dla osób najbardziej potrzebujących.

Dołącz do naszej zakręconej rodziny i pomagaj innym wraz z nami w ramach inicjatywy „Nakręcona AKCJA w BS Płońsk”!

Pomagamy bez przerwy

Bank Spółdzielczy w Płońsku już od 2010 roku współpracuje z Żoliborskim Stowarzyszeniem „Dom Rodzina Człowiek”.

Przez ten czas dzięki zaangażowaniu setek osób oraz szkół i instytucji, Bank Spółdzielczy w Płońsku zgromadził i wysłał już prawie 11 ton nakrętek. Wartość przekazanego w ten sposób wsparcia to ponad 11 000 złotych! Nie zapominajmy także, że zbierając nakrętki nie tylko pomagamy innym, ale i chronimy środowisko. Butelka pozbawiona nakrętki zajmuje wielokrotnie mniej miejsca, łatwiej i szybciej poddawana jest dalszemu przerobowi.

Komu pomagamy

Dominik i Rafał, Damian i Patryk, Michał, Paweł, Robert, Piotr, Dariusz, Natalia, Oliwia …. to tylko kilkoro podopiecznych Stowarzyszeni, którym właśnie pomagliśmy. W kolejce na wózki, protezy i wszelkie możliwe wsparcie oczekują kolejne osoby - dajmy im więc chęć życia i włączmy się w dzieło niesienia pomocy.

Stowarzyszenie mimo, iż siedzibę ma w Warszawie, działa wszędzie. Jak mówi Zofia Korzeniecka – szefowa Stowarzyszenia – „pomoc niesiemy każdemu kto o nią prosi. Oczywiście w miarę możliwości. To czasami całe wielodzietne rodziny bez środków do życia, czasami samotne osoby. Przekazujemy wózki zwykłe i elektryczne, protezy rąk i nóg, przekazujemy żywność i ubrania. Pomagamy osobom np. z Żoliborza czy Mokotowa, ale i z Radzymina, Ożarowa, spod Płońska czy zza Wrocławia”.

Jak pomagać i uzyskać pomoc

Jeżeli na naszym terenie są osoby, których położenie jest naprawdę złe i potrzebują wsparcia, to zachęcamy do kontaktu z Panią Zofią i Stowarzyszeniem: tel. 0 694 961 846, e-mail: pomoc@dom-rodzina-czlowiek.org. Pani Zofia przyciąga jak magnes firmy, instytucje, organizacje, jak i zwykłych ludzi, chcących nieść pomoc innym. Wszystkich zainteresowanych niesieniem pomocy zachęcamy do kontaktu bezpośrednio ze Stowarzyszeniem lub z pracownikami naszego Banku.