Bank odpowiedzialny społecznie.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest jednym z kluczowych elementów naszej strategii działania, na której budujemy relacje z otoczeniem. Nasz Bank angażuje się w inicjatywy i działania na rzecz społeczności lokalnej poprzez np. przekazywanie darowizn, dofinansowanie przedsięwzięć, wsparcie rzeczowe. Tradycją już się więc wręcz stało, że Bank uczestniczy jako mecenas w charytatywnych balach ostatkowych organizowanych na terenie Płońska.

Najdłużej wspieramy organizację Balu Charytatywnego Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo TPD w Płońsku. Pierwszy bal TPD odbył się w 2008 roku. Z roku na rok goście coraz chętniej otwierają swoje serca, aby wesprzeć działalność Stowarzyszenia. Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik docenia zaangażowanie Moniki Zimnawoda w organizację balu dobroczynnego, który zawsze ma należytą oprawę, pozyskiwanie są wcześniej przez kilka miesięcy cenne pamiątki wystawione na licytację, a przekazywanych m.in. przez najważniejsze osoby w państwie. Wszystko po to, aby pomagać dzieciom niepełnosprawnym. Nasz Bank przekazał wsparcie w kwocie 1500 zł oraz liczne gadżety bankowe przeznaczone na loterię fantową. Cały dochód z balu oraz z aukcji wyniósł w tym roku prawie 18 tys. zł.

Z kolei 5 marca przyjaciele płońskiego szpitala ostatnie godziny karnawału spędzili w sali 'Marco", gdzie odbył się tradycyjny Charytatywny Bal Ostatkowy imieniem Jerzego Szymczaka. Szpital ma swoje plusy i minusy. Minusem są jak zawsze zbyt małe środki finansowe, więc każda pomoc jest bardzo cenna – powiedział witając gości dyrektor Szpitala - Paweł Obermeyer. Płoński Szpital ma kilka nowych oddziałów, świetne oddziały zabiegowe, również te zachowawcze, kardiologię i pododdział diabetologii. Wdraża też program badań klinicznych. Jako przyjaciel Szpitala przekazaliśmy okolicznościowy czek ze wsparciem na kwotę 1500 zł. Całkowity dochód z balu wyniósł prawie 40 tys. zł. Przy okazji swojego wystąpienia dziękując za wsparcie Dyrektor Szpitala przywołał nasz Bank jako dobry przykład lokalnej instytucji, która tak świetnie rozwinęła się zwłaszcza w przeciągu ostatnich 20 lat.

Zarząd Banku każdego roku podejmuje decyzje o wspieraniu lokalnych inicjatyw. W latach 2008-2018 przekazaliśmy w sumie ponad 1 mln złotych na różnego rodzaju wsparcie. To ważna rola ale i misja, którą mają do spełnienia lokalne instytucje finansowe, takie jak nasza. To właśnie jest m.in. realizacja podstaw idei bankowości spółdzielczej.

foto: Płońsk w Sieci, Extra Płońsk

 

Powrót