Bank Spółdzielczy w Płońsku – wspieramy naszą młodzież.

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Bank Spółdzielczy w Płońsku podpisał porozumienie o współpracy z Międzyszkolnym Klubem Sportowym w Płońsku.

To kolejny element realizacji strategii Banku w zakresie działań kierowanych do dzieci i młodzieży. Bank Spółdzielczy w Płońsku od lat wspiera lokalne inicjatywy społeczne, kulturalne, edukacyjne, charytatywne jak i z obszaru aktywności sportowej. Działalność Klubu doskonale wpisuje się w te ramy i zyskała poparcie Rady Nadzorczej oraz Zarządu Banku. Chcemy współuczestniczyć w kształceniu i rozwoju dzieci i młodzieży z naszego terenu i zapewnić im ku temu jak najlepsze warunki.

Na mocy podpisanego 15 marca 2019 r. porozumienia Międzyszkolny Klub Sportowy w Płońsku przyjął obecnie nazwę: Międzyszkolny Klub Sportowy BANK SPÓŁDZIELCZY w Płońsku. Nazwa skrócona klubu brzmi: MKS BANK BS Płońsk.

Dariusz Konofalski – Prezes Zarządu podkreślił podczas spotkania z władzami Klubu, iż Bank Spółdzielczy w Płońsku chętnie wspiera przedsięwzięcia ważne dla lokalnej społeczności, a rozwój lekkoatletyki, współpraca z młodzieżą i rodzimym klubem sportowym wydaje się do tego doskonałą okazją.

Obok nazwy przy wsparciu marketingu Banku został przygotowany także nowy logotyp Klubu, który pojawi się na nowych strojach sportowych zawodników.

Międzyszkolny Klub Sportowy w Płońsku z sekcją lekkoatletyczną powstał w 1996 r. Zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Przez wiele lat zawodnicy klubu startowali w I i II lidze juniorów i seniorów.

Wychowankowie klubu byli uczestnikami i medalistami Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych.
Największe sukcesy osiągnęli:
•    Tomasz Majewski – dwukrotny złoty medalista olimpijski, srebrny medalista Mistrzostw Świata, złoty i brązowy medalista Mistrzostw Europy w pchnięciu kulą,
•    Piotr Małachowski – dwukrotny srebrny medalista olimpijski, złoty i srebrny medalista Mistrzostw Świata i dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Europy w rzucie dyskiem,
•    Wioletta Potępa, Przemysław Cytloch, Andrzej Masiak, Andrzej Krawczyk, Radosław Jaworski, Piotr Sękowski, Adrian Józefowicz – uczestnicy  Mistrzostw Europy i Świata.

Od roku 2005 zawodnicy klubu MKS BANK BS Płońsk wywalczyli 40 medali (6 złotych, 19 srebrnych i 15 brązowych) podczas Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Obecnie w klubie trenuje 70 zawodników pod kierunkiem 4 trenerów. Klub jest organizatorem cyklicznych zawodów lekkoatletycznych: Mityngu z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Grand Prix Płońska w skokach.

Zachęcamy młodzież do aktywności oraz do wstępowania w szeregi członków MKS Bank BS Płońsk. Aktualnym oraz przyszłym członkom Klubu życzymy wielu sukcesów i znakomitych osiągnięć medalowych.

Informacje na fanpage klubu: MKS BANK BS Płońsk

 

Powrót