Dla Niepodległej

„Dla Niepodległej” Powiatowy konkurs recytatorski w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku.

Tradycyjnie wiosną Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Płońsku organizuje konkurs recytatorski.

Coroczne międzyszkolne konkursy recytatorskie o zasięgu powiatowym w płońskiej książnicy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych. Każdego roku tematyka jest inna. Tegoroczna 15. edycja odbyła się pod hasłem „Dla Niepodległej”. Temat nieprzypadkowy, gdyż Biblioteka chciała w ten sposób upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs ma zasięg powiatowy i w tym roku skierowany był do uczniów klas V-VII szkół podstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja poezji polskiej, rozwijanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno słowa poetyckiego oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.
W tym roku uczestnicy zmagali się z wierszami polskich poetów ukazujące dążenia Polaków do Niepodległości i radości z jej odzyskania.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów z 18 szkół naszego powiatu. Do oceny umiejętności recytatorskich uczniów zaproszono Oceny umięjętności uczestników dokonało jury złożone z przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Płońsku, Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie oraz szkół z terenu powiatu płońskiego.

Jury dokonało następującego wyboru: I miejsce – Patryk Krzemiński – Szkoła Ppodstawowa w Jońcu, II miejsce – Karolina Górnicka - Szkoła Podstawowa w Zaborowie, III miejsce – Dawid Szczepański – Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku. Wyróżnienia otrzymali: Julia Czyżewska ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie, Miłosz Pawłowski ze Szkoły Podstawowej w Mystkowie, Julia Górska ze Szkoły Podstawowej w Sarbiewie oraz Dawid Kowalski ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu.

Nagrody, książki i gadżety, dla laureatów ufundował Bank Spółdzielczy w Płońsku oraz Starostwo Powiatowe.

Informacja oraz zdjęcia: Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Płońsku

Powrót