Integracja, zabawa i szczytny cel.

Integracja, zabawa i szczytny cel.

Od 15 lat pod koniec wiosny organizowany jest w Płońsku Parafialny Festyn Rodzinny. Praca z dziećmi i młodzieżą w różnych obszarach, integracja rodzin przyświecały 15 lat ówczesnemu proboszczowi parafii ks. Mirosławowi Tabace oraz księżom Rafałowi Grzelczykowi oraz Adamowi Brzezińskiemu przy organizacji pierwszego Festynu Rodzinnego. Od początku celem Festynu była zbiórka środków na wsparcie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu parafii, a także i spoza niej. Festyn z powodzeniem organizowany jest dalej i z powodzeniem realizuje swoje cele pod okiem obecnego proboszcza ks. Zbigniewa Sajewskiego.

Przy wsparciu wielu organizacji, stowarzyszeń i firm udaje się zorganizować to wspaniałe rodzinne święto. Bank Spółdzielczy w Płońsku od wielu lat jest sponsorem wydarzenia i fundatorem jednych z głównych nagród w loterii fantowej, która zawsze cieszy się ogromną popularnością. W tym roku do rąk nowych właścicieli trafiły dwa nowe piękne rowery, które na scenie osobiście przekazał Prezes Zarządu Dariusz Konofalski.

Piękna niedzielna pogoda sprzyjała organizacji festynu, a dzięki długiej liście atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na scenie wystąpili zespół Effatha, schola Magnificat, "Plastuś" i SKB ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku. Nie zabrakło pokazu takewondo, występu uczniów ze szkoły „NUTKA” oraz pokazu tańca SKORP DANCE STUDIO i Tańca Towarzyskiego Klub START. Mieszkańcy Płońska mogli skorzystać z takich atrakcji jak: dmuchane zamki, malowanie twarzy, przejażdżki konno i bryczką, pokazy straży pożarnej i policji. Zwieńczeniem festynu był koncert zespołu Żuki i występ Grupy Ogniowej Torch.

Powrót