Rozpoczęła się VI edycja Programu TalentowiSKO

Rozpoczęła się VI edycja Programu TalentowiSKO.

Dla uczniów przygotowaliśmy nowe scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne oraz karty pracy w formie „map myśli”. Wszystkie materiały dostępne są do pobrania w Państwa panelu na stronie www.talentowisko.pl. Szkoły znajdą materiały w swoich panelach. Jeśli któraś z Państwa szkół nie posiada danych do logowania do panelu dla szkół na www.talentowisko.pl lub nawiązaliście Państwo współpracę z nową placówką prosimy o zgłoszenie potrzeby wygenerowania haseł na adres talentowisko@bankbps.pl.

Tegoroczne scenariusze dla najmłodszych dotyczą podatków. Temat zajęć dla klas 1-3 nosi tytuł „Z wizytą w sklepie – po co nam paragon?”, dla klas 4-6 „Podatkowe ABC”. Uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych uczymy jak pozyskać wsparcie finansowe dla projektów i rozmawiać z potencjalnym sponsorem. Licealiści poznają różnice w umowach dot. pracy oraz termin samozatrudnienie.

Nowością są karty pracy w formie „map myśli”. Narzędzie zwiększa efektywność zapamiętywania informacji. Do tegorocznej edycji przygotowaliśmy mapy na tematy: Jak wygląda droga złotówki?, Co to jest podatek?, Co to jest Bank Spółdzielczy? oraz Skąd pozyskać pieniądze na własny biznes?

Dodatkowo dla każdej grupy wiekowej przygotowaliśmy prezentacje multimedialne omawiające najważniejsze zagadnienia z zakresu finansów.

Nieodzownym elementem Programu TalentowiSKO są konkursy:

  •     "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" dla klas 1-6 szkół podstawowych,
  •     "Spółdzielnia dobrych serc" dla klas 7-8 szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych,
  •     "Inkubator szkolnych biznesów" dla szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych.

Bank kontynuuje rozpoczęte przed wakacjami działania mające na celu aktualizację porozumień zawieranych ze szkołami. Prowadzimy aktualizację prowadzonych rachunków oraz zakładamy nowe, bardziej nowoczesne i efektywne rachunki z dostępem do bankowości elektronicznej. Pracownicy oddziałów będą kontaktować się w tym zakresie ze szkołami.

Aktualne zgłoszenia do konkursu do pobrania tutaj. Więcej jnformacji na stronie: www.talentowisko.pl

Powrót