Southern Rock nad Wkrą. Sochocin 2019

Sochocin na jeden dzień stał się stolicą południowoamerykańskiego rock and rolla, country i bluesa.

Była to muzyczna gratka dla wielbicieli klimatycznych imprez. W niedzielę (25 sierpnia) na stadionie w Sochocinie odbyła się pierwsza edycja festiwalu Southern Rock nad Wkrą, który zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie pod dyrekcją Kryspina Kadeja - dyrektora GOK w Sochocinie.

Festiwal w Sochocinie miał na celu promocję muzyki southern rock, cieszącej się w Polsce coraz większą popularnością. Southern rock to styl w amerykańskiej muzyce rockowej, wywodzący się z rock and rolla, country i bluesa, charakteryzujący się tradycyjnym przywiązaniem do bluesowych źródeł, rzewnością, charakterystyczną swobodą w interpretacji a także improwizacją.

Festiwal poprowadził Jacek Kurek, który wygłosił też prelekcję na temat festiwalu Woodstock 69’ oraz muzyki southern rock. Gościnnie wystąpiła Beata Kossowska - mistrzyni harmonijki ustnej, a na sochocińskiej scenie wystąpiło pięć zespołów: James B. & Friends,  Krys Blues Band, Bit By Bit, Patchwork i Blackberry Brothers. Dwa pierwsze zespoły pochodzą z Sochocina, w których współzałożycielem i gitarzystą jest właśnie wspomniany wcześniej Kryspin Kadej.

Koncert zgromadził liczne grono wielbicieli dobrej muzyki z całej Polski. Zorganizowano imprezę muzyczną, jakiej w naszym terenie brakowało. Bank Spółdzielczy w Płońsku postanowił zaangażować się i wsparł organizację imprezy. Na festiwalowej scenie podziękowania odebrał osobiście Prezes Zarządu Banku – Dariusz Konofalski. Już czekamy na kolejną edycję Southern Rock nad Wkrą.

Zdjęcia: GOK Sochocin, plonszczak.pl

Powrót