„The Show Must Go On”

„Muzyka jest niewidzialnym tańcem,
a taniec nie słyszalną muzyką”
Sean Paul


„The Show Must Go On” – legendarnej grupy Queen było idealnym podsumowaniem 15 lat istnienia Szkoły Muzyki i Tańca ,,Nutka”. Wspaniała przygoda jaką od lat dają każdemu kto kocha tańczyć, śpiewać lub grać Marzena Kunicka i jej pedagodzy trwa i jak tytuł jubileuszowego koncertu jest „Niekończącą się opowieścią”. W koncercie wzięło udział prawie 180 artystów od lat 4 do 74. Byli to uczniowie, nauczyciele, absolwenci, przyjaciele ,,Nutki" i goście specjalni.

Na początku wspaniałego koncertu Dyrektor ,,Nutki" Pani Marzena Kunicka wręczyła przedstawicielom instytucji, firmom oraz osobom prywatnym statuetki ,,Złotej Nutki", w podziękowaniu za dotychczasowe wsparcie działalności szkoły. Wśród zaproszonych na scenę przyjaciół „Nutki” byli także przedstawiciele naszego Banku: Prezes Dariusz Konofalski i była Prezes Teresa Kudlicka. Bank Spółdzielczy w Płońsku realizując misję działalności na rzecz lokalnych społeczności od wielu lat wspiera i pomaga Szkole. Nie zabrakło również pięknych życzeń, prezentów i ciepłych słów dla organizatorów koncertu  - Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów.

Jedną z niespodzianek był występ Trzech Tenorów Ziemi Płońskiej… Starosty Andrzeja Stolpy, Wójta Aleksandra Jarosławskiego oraz w zastępstwie Burmistrza Rzecznika Ratusza Filipa Przedpełskiego. Trio wykonało utwór „Śpiewać każdy może...” napisany przez Jonasza Koftę, który w 1977 r. wykonał po raz pierwszy Jerzy Stuhr.

W programie można było zobaczyć także Trio Nie z Tej Ziemi, w skład którego wszedł ks. Edmund Makowski znany ze swych wokalnych zamiłowań.

Koncert był wspomnieniem o spełnianiu marzeń uczniów, nauczycieli i przyjaciół ,,Nutki". Było to również spotkanie po latach z absolwentami, którzy dalej rozwijają swoją artystyczną pasję.

Ponad dwugodzinne show było podsumowaniem 15 lat ,,Nutki", która w tym czasie dała setki koncertów w Polsce i zagranicą. Przygotowany program artystyczny ,,Niekończąca się opowieść o Nutce…” miał na celu dobrą zabawę w doborowym towarzystwie - był żywioł, było spontanicznie, energetycznie, ale i wzruszająco.

Raz jeszcze w imieniu Rady Nadzorczej oraz Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku składamy serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu Szkoły oraz wielkie wyrazy uznania dla całej kadry pedagogicznej za zaangażowanie, wytrwałą pracę i trud wkładany w kształtowanie osobowości, rozwijanie talentów i zainteresowań wychowanków szkoły.

Przedstawienie musi trwać dalej….

Powrót