Wspieramy młodzież, wspieramy aktywność fizyczną!

Bank Spółdzielczy w Płońsku realizując swoją strategię działań na rzecz młodych i najmłodszych aktywnie włącza się w liczne przedsięwzięcia na terenie naszego działania.

MKS Bank BS Płońsk

O nawiązaniu współpracy i objęciu funkcji sponsora klubu MKS z Płońska, który przyjął nazwę MKS Bank BS Płońsk już informowaliśmy w art.:  Bank Spółdzielczy w Płońsku – wspieramy naszą młodzież. Klub jak widać w udostępnianych postach (MKS Bank BS Płońsk) osiąga wspaniałe wyniki i zdobywa czołowe miejsca w zawodach lokalnych i ogólnopolskich. Np. na ostatnich Mistrzostwach Polski LZS, które rozegrano w dniach 1-2.06.2019 roku w Zamościu reprezentanci MKS Bank BS Płońsk zdobyli łącznie na 7 medali - 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.
Złote medale zdobyli: Trzaska Damian U20 - 200 m - 21.59, Chodorski Łukasz U23 - skok w dal - 6.42, Sztafeta 4 x100 U18 (Małecki Jakub, Ciarka Bartosz, Małecki Adrian, Korycki Jakub) - 44.43. Srebrne medale zdobyli: Małecki Adrian U18 - 400mppł - 57.02, Trzaska Damian U20 - 100 m - 10.78, Chodorski Łukasz U23 - 200 m - 23.16. Brązowy medal zdobyła: Gorczyńska Marta U20 - chód 5000 m - 32.23.91. Gratulujemy medalistom a także wszystkich pozostałym lekkoatletom z MKS Bank BS Płońsk!

Bracia na medal

25 maja odbył się 3 Bieg Jagienki w Szczytnie. W barwach Banku Spółdzielczego w Płońsku pobiegli Bartosz i Michał Głowala z Ciechanowa. Na dystansie 600m w kategorii roczników 2007-2009, Bartek nie dał szans swoim rówieśnikom i z dużą przewagą zdobył I miejsce. Jego starszy brat Michał – kategoria U-16,  w bardzo mocno obsadzonym biegu na 800m – zdobył tytuł wicemistrzowski.

Bieg Rodzinny Radia Płońsk

1 czerwca miał miejsce po raz pierwszy Rodzinny Bieg Radia Płońsk. Na terenach zielonych MODR Poświętne zgromadziło się kilkaset osób: dzieci, młodzieży i dorosłych. Odbyły się 2 biegi – dla dzieci na 400 m i dla dorosłych na 5 km. W biegu dla dzieci wzięło udział ponad 100 zawodników. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami. Chodziło głównie o świetną zabawę i integrację. Nasz Bank był jednym ze sponsorów wydarzenia. Na najmłodszych uczestników czekały słodkie nagrody oraz dyplomy.