XIV Płońskie Gminne Dożynki Diecezji Płockiej i Ziemi Płońskiej.

DOŻYNKI GMINY PŁOŃSK 2019 już za nami!

XIV Płońskie Gminne Dożynki Diecezji Płockiej i Ziemi Płońskiej.

Tym razem w Szerominku przy parafii pw. św. Ojca Pio odbyły się XIV Płońskie Gminne Dożynki Diecezji Płockiej i Ziemi Płońskiej.

Święto plonów rozpoczęło się korowodem dożynkowym oraz uroczystą Mszą Świętą Dziękczynną. Podczas eucharystii duchowni poświęcili wieńce dożynkowe i bochen chleba, wypieczony z tegorocznych zbóż, który starostowie przekazali uroczyście Wójtowi Aleksandrowi Jarosławskiemu.

Miasto Płońsk reprezentował Burmistrz - Andrzej Pietrasik, który na ręce Biskupa Romana Marcinkowskiego złożył symboliczną cegłę, czym zadeklarował wsparcie budowy kościoła.

Bank Spółdzielczy w Płońsku został w tym roku głównym sponsorem wydarzenia. Nasze stoisko oraz pracownicy Banku czekali na gości już od godziny 12.00 a wraz z nimi drobne upominki, fachowe porady a także oryginalny poczęstunek: pyszny chleb ze smalcem i ogórkiem oraz tegoroczne soczyste jabłka. Od 14.00 najmłodsi (i nie tylko) uczestnicy Dożynek mogli korzystać z profesjonalnego malowania twarzy.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się koncert Orkiestry Dętej z Sochocina oraz występ mażoretek DIAMENT działających przy MCK w Płońsku. Nie zabrakło również m.in. licytacji fantów na rzecz budowy nowego kościoła parafii pw. św. Ojca Pio, rozstrzygnięcia konkursów na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” i „Najciekawsze stoisko 2019”.

Na scenie pojawiły się zespoły: WooW, Na Luzie Cover Band, Horyzonty oraz Kordian. Gwiazdą wieczoru był zespół Golec uOrkiestra, który przyciągnął pod scenę prawdziwe tłumy uczestników.

foto: Piotr Koper, Anna Rosiak, UM Płońsk

 

Powrót