Z wizytą w Banku.

Bank to nie tylko instytucja finansowa, to także miejsce spotkań oraz edukacji dzieci i młodzieży. Społeczna odpowiedzialność naszego Banku to szeroko rozumiana działalność na rzecz lokalnych środowisk, w tym szczególnie na rzecz edukacji i rozwoju placówek oświatowych.

W ten słoneczny, wakacyjny wtorek odwiedziła więc nas grupa przedszkolaków „Mądre Sówki” z płońskiego Przedszkola nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka pod opieką wychowawczyni Pani Agnieszki Sitek.

W wakacje placówki przedszkolne cały czas pracują. Bank Spółdzielczy w Płońsku współpracuje z wieloma szkołami i przedszkolami stawiając sobie za główny cel edukację finansową wśród dzieci i młodzieży organizując spotkania i przystosowując zakres przekazywanych informacji i wiedzy w zależności od wieku słuchaczy.

A to nie łatwe opowiedzieć o pracy Banku i procesach sprzedażowych siedmioletniemu słuchaczowi. Jednak dzięki zaangażowaniu pracowników Zespołu Rozwoju Produktów i Wsparcia Oddziałów młodzi słuchacze poznali tajniki finansowe, poznali Bank, mogli spotkać się z Zarządem czy pogłaskać żabkę spełniającą marzenia.

Mali słuchacze bardzo odważnie udzielali odpowiedzi na pytania a oprócz poczęstunku na koniec  otrzymali drobne upominki.

 

Powrót