DOKUMENTACJA INTERFEJSU SPECJALNEGO

Zgodnie z wymaganiami dyrektywy PSD2 przygotowaliśmy specjalny interfejs, umożliwiający dostęp do rachunków płatniczych, weryfikację dostępności środków i inicjowanie transakcji  uprawionym do tego podmiotom TPP.

Wybrany przez nas standard interfejsu to PolishAPI wersja 2.1.1.

Streszczenie dokumentacji technicznej interfejsu specjalnego

Prezentujemy Państwu interfejs API utworzony zgodnie z Dyrektywą usług płatniczych (PSD2), którego celem jest udostępnienie bezpiecznego i łatwego w użyciu zestawu usług finansowych udostępnianych przez Bank. Prezentowany interfejs jest zgodny z standardem PolishAPI opracowanym przez Związek Banków Polskich celem implementacji dyrektywy PSD2 na terenie Polski.

Interfejs API został zbudowany zgodnie z najnowszymi standardami technologicznymi z wykorzystaniem mechanizmów REST, OAuth2, JSON oraz bezpiecznego podpisu elektronicznego eIDAS. Interfejs udostępnia zestaw usług służących do uwierzytelniania, autoryzacji, zarządzania zgodami.

Implementacja zawiera usługi z domeny:

  •     AIS (Account Information Service) – zestaw usług udostępniających informacje na temat rachunków Klienta,
  •     PIS (Payment Initiation Service) – usługi umożliwiające inicjowanie płatności,
  •     CAF (Confirmation of the Availability of Funds) - usługi potwierdzania dostępności na rachunku płatniczym Płatnika kwoty niezbędnej do wykonania transakcji płatniczej.

Interfejs udostępniony jest dla wszystkich certyfikowanych TPP (Third Party Provider) - podmiotów uprawnionych do dostępu do usług finansowych na podstawie zgód wydanych przez Klienta.

Lista usług

AUTH
authorizationCode
authorize
token

AIS
deleteConsent
getAccount
getAccounts
getHolds
getTransactionDetail
getTransactionsCancelled
getTransactionsDone
getTransactionsPending
getTransactionsRejected
getTransactionsScheduled

CAF
getConfirmationOfFunds

PIS
bundle
cancelPayments
cancelRecurringPayment
domestic
EEA
getBundle
getPayment
getRecurringPayment
nonEEA
recurring
tax

 

Dokumentacja techniczna interfejsu specjalnego

Jeśli potrzebują Państwo dokumentacji technicznej prosimy o kontakt – wypełnienie i przesłanie formularza zamówienia na adres e-mail: psd2 // bsplonsk.pl. Po pozytywnej weryfikacji uprawnień TPP bezpłatnie udostępnimy dokumentację techniczną interfejsu.

 

tpp_zamowienie.pdf
Formularz zamówienia

ŚRODOWISKO TESTOWE SANDBOX

Dla potrzeb TPP przygotowaliśmy i uruchomiliśmy specjalne środowisko testowe Sandbox. Odwzorowuje ono funkcjonalność bankowości elektronicznej dostępnej dla naszych Klientów. Dzięki temu już teraz mają Państwo możliwość  przeprowadzenia  testów integracji interfejsu  specjalnego z własnymi systemami.
Dostęp do środowiska testowego mogą mieć tylko uprawnione podmioty TPP. Dlatego prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zamówienia na adres e-mail: psd2 // bsplonsk.pl.  Po pozytywnej weryfikacji uprawnień TPP udostępnimy adres  Sandobox.

 

tpp_zamowienie.pdf
Formularz zamówienia

ŚRODOWISKO PRODUKCYJNE

Od dnia 30.05.2019 r. dla potrzeb TPP przygotowaliśmy i uruchomiliśmy środowisko produkcyjne dla interfejsu specjalnego. Dostęp do środowiska produkcyjnego znajduje się pod adresem url: https://bsplonsk-psd2.cui.pl.